На Барса и пропадна мега-трансфер поради Меси!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Филипе Кутињо е еден од најбараните фудбалери моментално во Европа, а познато е дека за Бразилецот најголем интерес покажува Барселона.

Кутињо е на мета на многу европски гиганти, но Барселона е фаворит за неговиот потпис. Сепак, Каталонците немаат голем повод за радост бидејќи Бразилецот одлучил да ја одбие Барса поради Лео Меси.

Имено, шпанските медиуми тврдат дека причината е всушност фактот дека позицијата на која игра Кутињо е резервирана исклучиво за Аргентинецот.

Поради тоа Бразилецот смета дека нема да има голема минутажа и не сака преселба на „Камп Ноу“, а „Дон Балон“ тврди дека во целата приказна се уклучил и Реал Мадрид.

„Кралевите“ сега гледаат шанса да дојдат до неговиот потпис и наводно се вклучиле во борбара за доведување на младиот Бразилец.