Мурињо осуден на една година затвор!

Португалскиот стратег, Жозе Мурињо се договори со обвинителството и прифати едногодишна казна затвор поради затајување на данок.

Како што пренесуваат шпанските медиуми Мурињо денес пристигнал во судот за спогодба со обвинителството. „Специјалниот“ прифатил едногодишна казна во затвор, која ќе може да ја замени со 2 милиони евра.

Мурињо во Шпанија помина период од 2010 до 2013 година кога го водеше Реал Мадрид.