Му се смее цела Америка: НБА ѕвездата се избламира на Ол старот (ФОТО)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


На овогодишеншниот Ол Стар кој се одржува во Лос Анџелес, центарот на Филаделфија Џоел Ембид се избламира на натпреварот за највешт играч во лигата.

Имено, 23-годишниот Камерунец излезе на натпреварот во нов дрес и се ќе беше во ред доколку ја извадеше цената и бар кодот од дресот.

Поради тоа Ембид стана предмет на многу шали, па денес му се смее цела Америка.