Може да му ги земе милионите: ДеВито се разведува после 34 години брак

Познатиот актер Дени ДеВито и неговата сопруга, актерката Риа Перлман, одлучија и официјално да стават крај на нивнот 34-годишен брак.

Славниот пар се раздели уште во 2012 година, но иако тогаш не живееја заедно, Дени тврдеше дека тие и понатаму се пар. Меѓутоа, неговите пријатели тврдат дека овој пат навистина е крај.

Риа поднесе документи за развод, а сега следи расправа за 140 милиони долари тешкиот развод, пренесуваат странските медиуми. Како причина се наведува склоноста на ДеВито на вонбрачни љубовни испади.

30-11-rhea-perlman-danny-devito1

Дени и Риа веќе некое време живеат одвоени животи, но досега не сакаа да го финализираат разводот поради нивните деца.