Монифа Јансен – чоколаден сексапил од егзотичниот Куракао


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Монифа Јансен е бивша Мис Куракао, која е родена на истоимената островска карипска држава, на 3 март, 1993 година. Нејзината убавина не остана незабележана во светот на модата, а со обилините и телесната висина од 174 сантиметри прави речиси совршена комбинација на идеалните женски пропорции.

Професионално се занимава со моделинг и актерство, а паралелно студира и право. Чоколадната убавица во слободното време обожава да патува и да запознава различни култури. Нејзината љубов кон уметноста ја изразува низ свирењето пијано и гитара, пеењето, танцот, но и фотографијата.

Во раните години од животот почнала да тренира балет, а подоцна се занимавала со хип-хоп и традиционални танци од нејзината земја.