Мицкоски најави дека опозицијата има парламентарно мнозинство


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Имаме ново парламентарно мнозинство. Ова вечерва на својот фејсбук-профил го објави Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Неговата објава е пропратена со заедничка фотографија со претставници на партиите Беса, Алијанса за Албанците, Алтернатива и Левица.

„Новата иднина доаѓа, ново време и нова надеж. Не чекаат силни предизвици, свесни и благодарни за поддршката заедно ќе успееме. Македонија ќе успее“, напиша Мицкоски.