Мислите дека ПЕС ќе има пореални лица? Еве како ќе изгледаат во новата ФИФА 2018!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Еден од главните адути на новиот ПЕС (Pro Evolution Soccer 2018) треба да биде графиката, односно досега невидено реалните лица на играчите. Но, изгледа и во тој сегмент играта на Конами ќе го изгуби дуелот годинава со ЕА Спортс.

Неколку дена пред Гемјском, на интернет осамнаа првите фотки од играчите на новата ФИФА. Судејќи по ова, играчите во ФИФА 2018 ќе изгледаат неверојатно реално.

Иако видеото во кое може да се видат лицата на играчите е со лош квалитет, јасно е дека во ЕА Спортс направиле фантастична работа, па Гризман, Санчес, Лукаку и Дибала изгледаат фантастично.

ФИФА 18 излегува на 29 септември, а ПЕС 2018 две недели претходно.