Спорт

Милевски пред мечот со Србија: Тие се големи фаворити!

Селекторот на младата репрезентација на Македонија, Благоја Милевски и ја препушти фаворитската улога на Србија, но откри кои се нашите предности во тој дуел.

Во Полска игравме со Србија во вториот меч од нашата група и ремизиравме 2:2, а во петок ќе играме квалификациски натпревар со нашиот северен сосед.

„Србија е главен фаворит кој доаѓа од првиот шешир, таму играат фудбалери кои играат во петте најсилни лиги и ќе биде исклучително тешко. Филозофијата е иста и немаме потреба ништо да менуваме во составот. Предноста на Македонија во однос на Србија е тимскиот дух и колективната игра“, истакна Милевски.

Натпреварот ќе се игра од 15 часот на теренот на Фудбалската федерација на Македонија, а Милевски нема да може да смета на Никола Кулески, кој беше стартер против Ерменија.

To Top