Михајловиќ го тужи Спортинг и бара 10 милиони евра


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Синиша Михајловиќ доби отказ од кормилото на Спортинг Лисабон после само 9 дена, а сега српскиот стратег ќе го тужи клубот и бара отштета од 10 милиони евра.

Михајловиќ потпише тригодишен договор „тежок“ 2 милиони евра по сезона, но после промената на претседателот Србинот веднаш доби отказ.

Португалските медиуми пренесуваат дека покрај договорените 6 милиони евра, Михајловиќ ќе го тужи Спортинг Лисабон и бара вкупна отштета од 10 милиони евра.

Новиот претседател Соуза Синтро се однесуваше непрофесионално и го навреди Михајловиќ, па сега Србинот ќе бара отштета за нарушување на угледот.