Меланија за последен пат во божиќен дух ја украси Белата куќа


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Претстојниот Божиќ е последниот кој Меланија Трамп ќе го помине во Белата куќа, заедно со останатите новогодишни празници. Поради тоа, сè уште актуелната прва дама посебно се потрудила да ја украси претседателската резиденција во Вашингтон.

Пред Џо и Џил Бајден да ја преземат, Меланија Трамп се потрудила Белата куќа да добие нов сјај пред божиќните празници.