Медведев негодуваше кај судијата за публиката: „Тие се идиоти, немаат мозок“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Данил Медведев и Рафа Надал водат жестока битка во финалето на Австралија Опен кое се игра во пет сета.

Медвдев на почетокот беше пречекан со мешавина од свирежи и аплаузи, а публиката очигледно беше на страната на Шпанецот.

Во еден момент Русинот му се пожали на судијата да ги опомени навивачите и ги нарече „идиоти кои немаат мозок“.

„Тие се идиоти, немаат мозок, мозокот им е празен. Веројатно им е многу лошо во животот. Може ли да ти побарам услуга? Можеш преку микрофон да кажеш дека секој што вика е идиот?“, му рече Медведев на судијата.