Спорт

Медицински феномен: Суарез чудесно се враќа на терените

На почетокот на јануари напаѓачот на Барселона Луис Суарез го оперираше коленото, па беше најавено дека ќе отсуствува од терените цели четири месеци.

Таквата вести ги шокираше навивачите, но и раководството на Барса, но се чини дека сега доаѓаат убави вести.

Имено, шпанските медиуми откриваат дека Суарез се опоравува изненадувачки брзо и ќе се врати на терените многу побрзо од предвиденото.

Уругваецот може да се врати во средината на април и да биде спремен за клучниот дел од сезоната.

Јасно е дека Суарез е од пресудно значење за тимот во борбата за титулата во Примера и Лигата на шампиони.

To Top