Мбапе со прст му покажа „каде“ на Пике (видео)

После натпреварот, Пике сакаше да го замени дресот со Килијан Мбапе, но…

Натпреварот заврши, а Пике културно му пријде на Килијан Мбапе, фудбалската ѕвезда во подем, за да ги заменат дресовите.

Сепак, тоа не се случи на теренот, а Килијан со прст покажа на соблекувалната, потег што предизвика куп коментари на социјалните мрежи. А не изостанаа ниту текстовите во жолтиот печат, кои Мбапе веднаш го преселија во Реал Мадрид, бидејќи „одбил да го смени дресот со Пике“.

Веруваме дека дресовите ги замениле во соблекувалните, па за шпекулации во овој момент нема основа.