Мажените жени ИЗНЕВЕРУВААТ поради овие неколку причини…


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Тие не бараат љубов до крајот на животот, оддамна престанале да веруваат за бајки за принцот на бел коњ.

Добро знаат што сакаат, дури и ако тоа не сакаат да си го признаат себеси. Мажените жени сакат маж кој сексуално ќе ги излудува за повторно да се чувствуваат привлечно.

Во продлжение погледнете зошто најчесто ги изневеруваат своите сопружници:

1. Фатална привлечност

Ним им недостасува повторно да се чувствуваат привлечно. Алузијата на секс е најдобар начин, а момците кои можат да ја разбудат фантазијата и во неа да предизвикаат нешто неверојатно. Тие не паѓаат на вулгарност и перверзии туку на инспиративни мажи.

Ако некој постојано размислува за некој со кој може да има секс, тогаш големи се шансите жената да се одлучи за неверство.

2. Кога мажот ќе направи да се чувствува убава

Поголемиот дел од мажените жени не се чувствуваат привлечно, единствениот маж во нејзиниот живот веројатно ја зема „здраво за готово“ и оддамна престанал да и дава комплименти.

Особено ако родила бидејќи изразено е самокритична по прашање на своето тело. А, потоа ќе се појави некој нов во нејзиниот живот и секојдневно ќе ја шармира со комплименти.

3. Дискретност

„Третото лице“ во бракот не губи ништо, но тој ризикува се. Ако мажот и понуди сериозна врска, тогаш нема да се впушти во афера со него.

Неверството има свои правила, а размислувањето за жешки оргазми со некој доволно ќе ја заинтригира да се впушти во забранета врска.