Масла за коса кои ќе ви дадат најдобри резултати

Масла за коса кои ќе ви дадат најдобри резултати

Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Негата на косата е важен дел од нашата секојдневна рутина за убавина, а маслата за коса се неопходни средства за нејзино здравје и сјај.

Иако многумина гледаат на маслата за коса како луксузен додаток на нивната рутина за убавина, вистината е дека овие производи можат да имаат длабоки придобивки за здравјето и изгледот на косата.

Придобивките од користењето масло за коса

Хидратација и исхрана: маслата за коса обезбедуваат влажност на косата, спречувајќи ја сувоста и разлетувањето. Тие исто така ги надополнуваат природните состојки кои нашата коса ги губи за време на секојдневните активности.

Заштита од секојдневно оштетување: Нашата коса секојдневно е изложена на многу оштетувања, како што се атмосферските услови и загадувањето. Маслата за коса делуваат како заштитна бариера, помагајќи да се одржи структурата и да се спречи оштетување.

Раст и сила: Некои масла за коса содржат состојки кои го стимулираат растот на косата и ја зајакнуваат нејзината структура. Ова може да доведе до здрава коса која брзо расте и е сјајна во исто време.

На пазарот има широк спектар на масла за коса кои задоволуваат различни потреби. Од лесни масла кои даваат сјај, до погусти кои обезбедуваат интензивна исхрана, секоја жена може да го најде идеалното масло кое одговара на потребите на нејзината коса, нудејќи полесен процес на нега и постигнување на посакуваните резултати

Листа на топ 10 производи кои доминираат на пазарот

  • Третман со Moroccanoil: Третманот со Moroccanoil обезбедува хидратација, мекост и сјај, зајакнување на косата од коренот до врвот.
  • Арганово масло од Мароко од OGX: збогатено со екстракт од масло од арган, ова масло обезбедува интензивна исхрана на вашата коса.
  • Kérastase Elixir Ultime L’Original Hair Oil: Ова масло содржи скапоцени масла за врвен сјај и заштита од топлина.
  • Олаплекс бр. 7 Масло за врзување: Olaplex 7 ја зајакнува и заштитува структурата на косата, нудејќи неверојатен сјај.
  • Aveda Nutriplenish Масло за повеќекратна употреба за коса: разноврсно масло кое обезбедува потхранување, мекост и заштита од разлетување.
  • Вообичаеното 100% органско ладно цедено мароканско масло од арган: Економичен избор со чисто арганово масло за хидратација и подмладување на косата.
  • Митско масло на L’Oréal Professionnel: Овој специфичен производ е идеален против разлетувањето и за заштита на косата од секојдневната топлина што ја добива за време на обликувањето, давајќи и мекост, сјај и прекрасна арома.
  • Authentic Beauty Concept Indulging Fluid Oil: Authentic Beauty Concept ја обновува оштетената коса, нудејќи интензивна исхрана без да ја оптоварува.
  • Schwarzkopf Professional Oil Ultime Mediteranean Finishing: Со прекрасна мешавина богата со природни масла, дизајнирано е да се бори против летните агресори. Не остава маснотии, обезбедува значителна нега и хидратација.
  • System Professional Solar Sol4 Sun Oil: Кератинското масло за заштита од сонце и дава моментална мекост на косата за време и по изложување на сонце. Сончевите филтри кои ги содржи, во комбинација со мешавина од скапоцени масла, длабоко го третираат и штитат кератинот, давајќи му долготрајна мекост.