Малолетници со нож раниле момче од Тетово


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Момче од Тетово вчеравечер околу 20 часот било нападнато од двајца малолетници кои го повредиле со нож.

Во СВР Тетово, И.Џ. вчера околу 22:45 часот пријавил дека истиот ден по кратка расправија, физички бил нападнат од две 14-годишни деца. Тие со нож му нанеле видливи повреди во пределот на десната страна од главата и во левата рака, соопштија од МВР.

На И.Џ. веднаш му била укажана лекарска помош во Клиничка болница, Тетово, а потоа е пуштен на домашно лекување.

Во СВР Тетово биле повикани родителите на децата и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.