Македонци во рингот: Борбата на Даниел Стефановски и Бени Османовски (ВИДЕО)

stefanovski osmanovski

Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Maкедонските борци Даниел Стефановски и Бени Османовски неодамна во Швајцарија имаа меѓусебна борба, а сега се појави и видео од истата.

Во борбата на турнирот под име „Подгответе за војна“ славеше Стефановски со нокаут во првата рунда.

Османовски по после борбата побара реванш, додека одговорот на Стефановски беше дека за тоа ќе одлучи неговиот менаџер.

Во продолжение погледнете ја нивната борба.