Мајсторија на Бабунски – гол за најавна шпица (видео)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Доријан Бабунски продолжува со фантастичните партии во дресот на Мачида во јапонското првенство.

Нашиот интернационалец во игра влезе во 80-та минута, а во самиот финиш постигна гол каков што ретко се гледа на фудбалските терени.

Бабунски речиси од половина терен го матираше противничкиот голман со фантастичен лоб удар.

https://twitter.com/kopdole/status/1061526931495997440