Видео: Усик ја одбрани титулата и го пензионираше Белју


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба! ↓↓↓Александр Усик во Манчестер по шести пат ја одбрани титулата светски шампион во лесно-тешка категорија, откако го нокаутираше Британецот Тони Белју.

Украинецот го задржа својот рекорд без пораз и покажа дека е моментално неприкосновен боксер во оваа категорија. Усик сега има 16 победи и ниту еден пораз, а за него ова беше 12-та победа со нокаут.

На 35-годишниот Белју ова би требало да му биде последната борба во неговата кариера. Сакаше да се пензионира со тоа што ќе му ги земе сите титули на Украинецот, но Усик не дозволи такво нешто.

https://youtu.be/bUPr_eTAjIo

https://youtu.be/3KDQbOPtD_A