Видео: Уште ваков гол немавме видено!


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Фудбалерот на Макаби, Хабиб Хабибу го постигна еден од најконтроверзните голови некогаш видени на терените.

31-годишниот напаѓач му донесе победа на својот тим со 1:0 на гостувањето кај Нетанија во израелското првенство.

Во 87-та минта Хабибу го постигна единствениот гол на мечот, но под многу интересни околности. Неговиот соиграч лежеше на тревата, а Хабибу застана покрај него и бараше помош.

Другите играчи не ја прекинаа играта, па кога виде дека топката дојде до него ја смести во празната мрежа.

Гол кој дефинитивно предизвика големи полемики.