Мајка и ќерка – совршен тандем


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Една од најубавите жени на нашето време во светски рамки, заводливата Италијанка Моника Белучи, ја „освои“ насловната страна на „Вог“ со ќерката Дева.

Актерката Моника Белучи и нејзината ќерка Дева Касел го воодушевија светот со заедничката насловна страница за италијанското издание на магазинот „Вог“.

Заедничката насловна страница на Вог со Моника и Дева ја објавил актерот Винсент Касел, таткото на Дева, поранешниот маж на убавата италијанска актерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VINCENT CASSEL (@vincentcassel)

Под фотката на Моника и Дева, Винсент кратко напишал: „Семејна врска“.

Од 2019 година младата Дева Касел излезе од сенката на Моника и Венсан и стана ново лица на модната куќа „Долче и Габана”,исто како и нејзината славна мајка која долги години беше главната ѕвезда на овој моден бренд.