Мајами гори поради сексапилната руска тенисерка

Тенискиот свет после Индијана Велс, се пресели во Мајами, каде наскоро ќе почне другиот ATP Masters во годината, но воедно и еден од најсилните VTA турнири. Мајами важи за еден од најдобрите турнири, поради што го нарекуваат и петтиот Грен слем турнир.

Многу тенисерки ја искористија можноста да се сончаат на плажите во Флорида. А меѓу нив е и младата руска тенисерка Алиса Руденко. Машката публика нема да биде во можност да ја гледа на главниот турнир.

Сепак, убавицата на сите им овозможи да уживаат во појавата на нејзиното секси тело, облечено во бикини на плажите од Мајами. Иако моментално уште игра на јуниорските турнири, немојте да се сомневате дека наскоро ќе биде позната и на големата светска тениска сцена, независно од нејзината игра.