Луксуз од 15 милиони долари: Ѕирнете во новиот апартман од Федерер во Дубаи


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Славниот тенисерски ас Роџер Федерер се поднови со луксузна недвижнина во Дубаи, каде редовно секоја година се подготвува за почетокот на наредната натпреварувачка сезона.

Федерер монденскиот Дубаи купи луксузен апартман во славната зграда „ Le Reve”, за кој платил 15 милиони евра, пренесуваат медиумите. Погледот од апартманот на Федерер од 566 квадратни метри е неверојатен.

Станот е светол и има величествен поглед на морето од балконот од 80 квадратни метри, пишуваат швајцарските медиуми.

Семејството Федерер на располагање има и базен кој се наоѓа на кровот на зградата, како и најсовремен фитнес центар, опремен по инструкции на Роџер, поради тоа што славниот тенисер токму во Дубаи редовно ги врши професионалните подготовки за почетокот на секоја сезона.