Лудница: Кај Алваро Мората во кола „рока“ Сека Алексиќ


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓Шпанскиот репрезентативец и член на Челзи, Алваро Мората во својот автомобил ја пушти Сека Алексиќ, па испрати порака до својот пријател Матео Ковачиќ.

Ковачиќ и Мората играа заедно во Реал, а сега се соиграчи во Челзи, па очигледно Хрватот го научил Шпанецот да слуша балканска музика.

Мората објави видео на кое ја слуша Сека Алексиќ и му се обрати на Ковачиќ.

„Еј пе*еру, дали е ова песна од твојата посрана земја“, вулгарно, но пријателски праша Мората.