Лоренс ќе прави пауза од актерството – сака да чува кози


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Актерката Џенифер Лоренс за списанието Elle открива дека планира да направи пауза од актерската кариера и да се посвети на одгледувањето кози.

Лоренс, инаку, од 2006 не е застаната со работа и снимање, па поради тоа е и една од најплатените актерки на денешницата во светски рамки. Во последните седум години во просек снимаше по три филма годишно.

Во последните неколку години ги одигра улогите во филмови како The Hunger Games, Raven, X-Men, American Hustle и други хитови.

Освен одгледување кози, додека стагнира со глумата, Лоренс планира да се посвети и на борбата против корупцијата со групата Reperesent.