Спорт

Ливерпул ја плаќа клаузулата и носи големо засилување!

После продолжувањето на договорот со Филипе Кутињо раководството на Ливерпул спрема уште едно големо изненадување за своите фанови.

Имено, англиските медиуми тврдат дека Клоп не се откажува од својата најголема желба и по секоја цена сака да ја донесе ѕвездата на Леверкузен, Јулијан Брант.

Последнте информации говорат дека Ливерпул е спремен да ја активира откупната клаузула на Брант која изнесува 11 милиони фунти и веќе има договор со агентот на фудбалерот.

Доколку овие информации се точни нема сомнеж дека Ливерпул ќе донесе големо засилување. Брант има 20 години, а веќе дебитираше за германската репрезентација и оваа сезона игра одлично во дресот на „фармацевтите“.

To Top