Летечкиот финиш на Такер

Атлетичарот Инфинит Такер со својот летечки финиш на трката 400 метри со пречки во рамки на првенство кое се одржа во Арканзас стана хит и ѕвезда на интернет.

Такер имаше блага предност пред Роберт Грант, но во последните метри од трката почуствува дека може да остане без победата. За тоа да не се случи тој се фрли кон целта и за една десетинка од секундата славеше пред шокираниот Грант.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Infinite Tucker (@_infinite_tucker) on