Лејно и Лекиќ меѓу „трите ѕвезди“ на завршниот турнир (видео)

Ракометарките на Вардар по втор пат во низа на продолженија го загубија финалето во Лигата на шампиони од Ѓер.

Мала утеха за вардарки се личните признанија кои ги добија голманката Амандин Лејно и левиот бек Лекиќ.

Лејно која беше прогласена за МВП за завршниот турнир, заедно со Лекиќ и Нике Грот од Ѓер се во изборот „три ѕвезди“ кои го одбележаа фајнал-форот.

Француската голманка со своите интервенции заслужи место и во „топ 5-те“ одбрани, а Лекиќ пак го има најубавиот гол на турнирот, додека голт на Барбара Лазовиќ го освои третото место.

Одбраните на Лејно може да ги видете ТУКА.