Лејди Гага се враќа на филмското платно во филм со Бред Пит


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Познатиот холивудски актер Бред Пит ја понудил со улога популарната пејачка Лејди Гага во неговиот филм „ Bullet Train” базиран на јапонска мистериозна приказна. Гага веднаш ја прифатила улогата во која ќе глуми покрај славниот Пит.

Ова ќе биде второ актерско искуство за Лејди Гага, после нејзиното импресивно успешно деби филмот „Ѕвездата е родена“ во кој глумеше со уште еден славен холивудски заводник, популарниот Бредли Купер.

Според американските медиуми снимањето на својот нов филм Бред Пит ќе го започне следната година.