Лак нокти: 10 дизајни за нокти што треба да ги пробате во февруари

Лак нокти: 10 дизајни за нокти што треба да ги пробате во февруари

Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Ако вашиот Инстаграм и Тик Ток feed не е исполнет со лакови, нешто навистина не е во ред со алгоритмот.

Машничките се ѕвездите на оваа година и детаљ кој може да направи разлика каде и да се додаде: од фризури, чевли и облека до декорација на домот, шминка и зошто да не и маникир.

Ноктите со лак во суштина се комбинација од балетски и кокетни трендови кои веќе станаа вирални на Тик Ток и се засноваат на создавање хипер-женски изглед со бледо розова доминација – без разлика дали зборуваме за облека, шминка или маникир.

Мали или поголеми машнички, на еден или повеќе нокти, нацртани или дури и 3D, може да се додадат на секој едноставен маникир или да се комбинираат со други трендови за нокти како францускиот маникир или трендот на хромирани нокти. А бидејќи започна февруари и ние сме малку романтично расположени овој месец, во галеријата направивме листа од 10 дизајни за нокти кои како главен протагонист имаат машнички.