Крваво утро во Франција, убиени тројца полицајци


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Тројца полицајци се убиени, а четвртиот е ранет во пукотница што се случила рано утрово во централна Франција, во комуната Сент Жист во регионот Пи Дум.

Француската полиција потврди дека тројца полицајци биле убиени во престрелката што се случила во централна Франција и дека уште еден припадник на полицијата е ранет, пренесува Ројтерс.

Претходно, АФП објави на Твитер дека полицајците одговориле на повикот поради семејно насилство и дека 48-годишен маж пукал кон нив кога се обиделе да спасат жена, пренесува Ројтерс. Мажот потоа ја запалил куќата. Жената побегнала на покривот, а според извештаите на медиумите, сега е безбедна.

Полициската акција е во тек.