Конечно „паметен“ предизвик: Сега девојките имаат оправдување да мешаат со задниците


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Еден куп девојки објавуваат снимки како „дрмусаат“ и мешаат со своите атрибути, а овој пат како предизвик и причина зад сето тоа стои еден латиноамерикански кантавтор.

Деди Јенки (Daddy Yankee), порториканскиот пејач кој во Латинска Америка е попопуларен од Антонио Алварез III, побара од своите фанови да му праќаат снимки како танцуваат на неговата песна „Dura“, која излезе пред една недела.

A post shared by Yosoyelplayer? (@yosoyelplayer) on

Засега со своите жешки задници мешаат главно Латиноамериканките, но веќе сега може да се каже дека овој интернет предизвик зема и ќе зема сè поголем замав.