Спорт

Комичен момент пред камерите: Клоп избега од Гвардиола (видео)

Јирген Клоп и Пеп Гвардиола се големи ривали во Премиер лигата и само еден ден после дербито на „Енфилд“ се најдоа заедно на тренерскиот самит во Швајцарија.

Таму се случи една комична ситуација која веднаш го обиколи светот.

Имено, додека Јирген Клоп даваше интервју, и одговараше на прашање дали разговарал со Пеп Гвардиола по случувањата на Енфилд, Шпанецот се појави во позадина.

„Нормално дека разговаравме, зошто пак и не би разговарале“, одговори Клоп и со насмевка веднаш „избега“ од местото коментирајќи:„Доаѓа Пеп Гвардиола“

To Top