Кога Шекил О’Нил проба да зборува српски (снимка)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Никола Јокиќ уште еднаш одигра маестрално во победата на Денвер над Лос Анџелес Клиперс (127:115) и уште еднаш се истакна со 30 поени, 16 скока и шест асистенции.

Тоа беше доволна „провокациј“ за Шекил О’Нил, еден од најдобрите центри на сите времиња, да зборува српски. Или барем мислеше дека тоа прави.

Шек неколку пати се обиде да разговара со Јокиќ на неговиот мајчин јазик, но овој пат имаше подготвена реченица.