Ќе спасуваа повреден скијач, загинаа шестмина: Хеликоптерска несреќа во Италија

The wreckage of an helicopter lies in the snow after crashing in the Campo Felice ski area, central Italy, Tuesday, Jan. 24, 2017. A helicopter ferrying an injured skier off the slopes crashed Tuesday into a mountainside in central Italy, killing all six people aboard in the latest tragedy to hit a region slammed by recent earthquakes, heavy snowfall and an avalanche, officials said. (AP Photo/Gregorio Borgia)

Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Шест лица загинаа во падот на спасувачкиот хеликоптер што се сруши денеска во централна Италија.

Хеликоптерот се срушил при обид за спасување на повреден скијач во близина на одморалиштотот Кампо Фелиџе поради густата магла.

Овој регион се уште се опоравува ов минатонеделните лавини.