Славни

Камче од 3 милиметри го легна Дел Пјеро во болнички кревет

Славниот бивш италијански фудбалски ас и голгетер Алесандро Дел Пјеро беше хоспитализиран во болница во Лос Анџелес кадешто живее денес.

Легендарниот фудбалер кој со Италија стана светски шампион на своите фанови им се обрати преку Инстаграм.

Поранешниот ас на Јувентус на Инстаграм отрки дека имал проблем со камен во бубрегот поради што морал да замине во болница.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessandro Del Piero (@alessandrodelpiero) on

„Се уште не можам да верувам дека нешто така мало од само три милиметри може толку да боли“, напишал Дел Пјеро под својата фотка на која со маска позира во болница.

Дел Пјеро бил хоспитализиран поради јаки болки и бил многу изненаден по добивањето на болничките резултати.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alessandro Del Piero (@alessandrodelpiero) on

Advertisements
To Top