Какво време носи денешната среда?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Денеска, среда, 9. август, времето во Македонија во утринските часови ќе бидепосвежо, а преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од 7 до 17, а максималната ќе достигне од 25 до 31 степен. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје наутро посвежо, преку денот сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне до 29 степени.

Во четврток ќе има преодно дестабилизирање на времето и локална појава на нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи. Потоа следува период на стабилно и потопло време.