Каква мајка има Лука Дончиќ!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Лука Дончиќ денес веќе негува статус на НБА суперѕвезда и поради тоа често е во центарот на вниманието, а тоа повторно е случај. Но, на социјалните мрежи, еднакво атрактивна и популарна е и неговата мајка која негува топ физичка форма и неверојатно згоден изглед.

Мирјам Потербин објави фотографија од тренингот и уште еднаш покажа во каква неверојатна форма се наоѓа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirjam Poterbin (@mirjampoterbin)

Мајката на Дончиќ годинава ќе го прослави својот 48-ми роденден, но благодарение на напорната и постојана работа на себе, успеа да ја „замрзне совршената фигура“. Фотографијата од тренингот воодушеви многумина и ги засени другите две дами кои беа на истата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirjam Poterbin (@mirjampoterbin)

Мирјам Потербин беше фотомодел, а пред повеќе од две децении го освои срцето на српскиот кошаркар Саша Дончиќ. Од нивната љубов се роди Лука, денес еден од најдобрите кошаркари на светот, а Мирјам и Саша по неколку години се разведоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirjam Poterbin (@mirjampoterbin)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Mirjam Poterbin (@mirjampoterbin)