„Како во студентските денови“


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Македонскиот премиер Димитар Ковачевски и српскиот претседател Александар Вучиќ денеска се во Прага на првата средба на Европската политичка заедница.

Српскиот претседател на социјалните мрежи објави заедничка фотографија со македонскиот премиер на која двајцата седат на скали.

-Со премиерот на Северна Македонија, Димитар Ковачевски, исто како во студентските денови, додека ја чекаме следната средба, напиша Вучиќ.