Како Кендал Џенер позираше угул гола пред објективот од Саша Самсонова

Кога Кендал Џенер ќе одработи некоја провокативна фотосесија, тоа секогаш е вистински деликатес за нејзините обожаватели на социјалните мрежи.

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

Овој пат таа објави црно-бели фотографии на својот Instagram профил на кои позира без облека пред објективот од фотографката Саша Самсонова и на кои зрачи со заводливост.

A post shared by Kendall (@kendalljenner) on

На двете фотографии, кои се потсетување на фотосесијата која со Саша ја направија минатата година, таа е во слична положба додека дискретно го крие своето тело. Дополнително, од таа фотосесија, уште неколку фотографии има на Инстаграм профилот од фотографката Самсонова.