Кабиб не го дава појасот: Издоминира против Пориер за 28:0! (ВИДЕО)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Кабиб Нурмагомедов го одбрани појасот во лесна категорија во УФЦ, пишува Спортски.мк.

Вечерва во Абу Даби го совлада Дастин Пориер кој се предаде во третата рунда.

Кабиб од самиот почеток тргна во свој стил. Го фрли Пориер на под и се обиде брзо да заврши, но Американецот добро се бранеше.

Пориер добро влезе во втората рунда. Го погоди неколку пати Кабиб, но набрзо повторо беше фрлен на под каде што Кабиб имаше апсолутна доминација и контрола која му носеше бодови.

Во почетокот на третата рунда Пориер го нападна, Кабиб се ослободи и одново превзема контрола над борбата и во оваа рунда го приморува Пориер да се предаде и ја брани титулата шампион.