К’смет колку една планина: Погледнете како спаси жива глава од несреќата во Џенова


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Во сета трагедија и трауми кои ги донесе несреќата со рушењето на автопатниот надвозник во Џенова која однесе над 40 животи, еве и една оптимистичка и позитивна приказна за веројатно моментално камионџијата со најголема среќа на светот.

Камионџијата успеал да го сопре своето возило точно на работ на урнатиот мостот на автопатот во Џенова.

Некои медиуми овој возач го нарекоа „најсреќниот човек на светот“.