Јелена Ѓоковиќ не користи парфеми во животот – еве со што „се мириса“

Јелена Ѓоковиќ, како одговор на на едно прашање на Инстаграм, откри дека не користи парфеми за кои некои трошат илјадници евра.

На нејзината стори на Инстаграм, таа сподели порака од обожавател кој ја прашал што мисли за индустријата за парфеми.

„Зрачите многу позитивна енергија, се гледа дека сте дете во душа, спонтано и секогаш желно за знаење. Имав прашање, што е со индустријата за парфеми, бидејќи сите ја сакаме, друга тема за истражување”, напишала нејзината придружничка.

„Мило ми е што учиме заедно! Долго време користам есенцијални масла, не парфеми, одлично прашање“, ѝ одговорила Јелена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Djokovic (@jelenadjokovicndf)