Извлечени групите за Лигата на шампионите!

champions league

Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Денес во Монте Карло беа извлечени групите за новата сезона во Лигата на шампионите.

Со сигурност можеме да кажеме дека и оваа сезона не очекуваат возбудувања – еве како изгледаат групите!

ГРУПА А: ПСЖ, Реал Мадрид, Галатасарај, Клуб Бриж

ГРУПА Б: Баерн Минхен, Toтенхем, Олимпијакос, Црвена Звезда

ГРУПА Ц: Манчестер Сити, Шахтјор, Динамо Загреб, Aталанта

ГРУПА Д: Јувентус, Атлетико Мадрид, Баер Леверкузен, Локомотив Москва

ГРУПА Е: Ливерпул, Наполи, Салзбург, Генк

ГРУПА Ф: Барселона, Борусија Дортмунд, Интер, Славија Прага

ГРУПА Г: Зенит, Бенфика, Лион, Лајпциг