Изложен ковчегот од Марадона – обожавателите се збогуваат од својот идол (снимка во живо)


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Kовчегот на Диего Армандо Марадона е изложен во палатата „Косада Росада“ во Буенос Аирес, илјадници фанови поминуваат покрај оддавајќи почит на фудбалскиот Бог. Во Аргетнина е прогласена тридневна жалост поради смртта на Марадона.