Избегнувајте ја оваа храна, за да имате ЖЕСТОК секс


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Нашите навики во исраната имаат огромно влијание на многу области во животот и сексуалноста. Можеби вашиот сексуален живот може да биде подобар доколку ги избегнете овие четири намирници.

Брокула

Брокулата е здрава и создржи малку калории, но изберете некоја друга намирница за романтична вечера. Брокулата предизвикува наддувување, што може да биде многу непријатно во интимните ситуации. Наместо тоа, изберете грчка салата која е многу вкусна и која ќе ве освежи.

Црвено месо

Можеби вашиот партнер сака добро зачинети јадења од месо? Подобро е да не ги подготвувате за вечера. Вечерата која се состои од месо, а посебно од црвено, ќе направи да се чувствувате бавно и поспано, а вашиот организам ќе се фокусира на варење на храната.

Слатки

Иако се чини дека слатките се брз начин на носење енергија по напорниот ден, тоа е лажно чувство. Кондиториските производи го намалуваат нивото на тестостерон и предизвикуваат замор. Нивното потрошување само може да ја задоволи вашата глад на некое време.

Напитоци

Газираните безалкохолни пијалоци предизвикуваат наддувување и содржат моносахариди и јаглен диоксид. Пред сексуалниот однос исто така треба да го избегнувате алкохолот бидејќи негативно влијае на нивото на тестостерон кај вашиот партнер. Најдобро е да изберете свежи овошни сокови кои ќе ви овозможат да ја оддржите виталноста и енергијата.