Иванка Трамп се сели во Мајами – еве во каква луксузна зграда ќе живее


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


По завршувањето на претседателскиот мандат на Доналд Трамп, неговата ќерка Иванка, заедно со сопругот Џеред Кушнер и трите деца се селат на Флорида, каде ќе живеат во една од најлуксузните згради во Мајами.

Иванка, Џеред и трите деца ќе живеат на приватен остров наречен „Creek Island”, каде само за земјиштето досега потрешиле 70 милиони евра. Засега не е позната цената на вилата, но изнајмувањето на недвижнини во овој дел од Мајами чини неколку десетици илјади долари месечно, пренесе CNN.

На Флорида исто така веќе се преселија и Доналд и Mеланија Трамп, каде се наоѓа нивното суперлуксузно и скапо одморалише Мар-а- Лаго.

Иванка и Џеред поптишале договор за изнајмување на една од најубавите градби на Флорида, зградата наречена „Арте“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tara West (@tara_west_)