Историска фотка: Победоносниот гол на Меси го славеше и навивач на Реал!

Фудбалерите на Барселона го победија Реал Мадрид со голот на Лео Меси во последната секунда и во тој момемт настана една историска фотографија.

Во позадина додека Меси го слави победоносниот гол се гледа навивач во дрес на Реал Мадрид кој ја СЛАВИ победата на Барселона.

На социјалните мрежи оваа фотка веднаш стана многу популарна, а некои од коментарите се:

„Време е да им се забрани на странците да доаѓаат на Класико“.

„Меси е толку добар што ги преобрати навивачите на Реал“.