Иниеста: Сакам, но не знам дали ќе останам!


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Како гром од ведро небо стигна информацијата дека Барселона нема намера да го продолжи договорот на својата ѕвезда, Андрес Иниеста.

Иниеста има договор до 2018 година, а сеуште нема информации дали клубот ќе му понуди продолжување на соработката или ова лето ќе се раздели со својот плејмејкер.

Медиумите веднаш почнаа да шпекулираат и да го поврзуваат Иниеста со неколку еввропски гигнати, пред се со Јувентус, но тој самиот не крие дека сака да остане на „Камп Ноу“.

„Јас се надевам дека ќе останам! Мојата желба е да ја завршам кариерата во Барселона. Сепак, во фудбалот никогаш не знаете каде ќе ве однесат работите. Тоа не зависи само од мене, треба да видам какви се плановите на клубот“, изјави Иниеста.