И Расел Кроу си кажа што мисли за договорот за решение на спорот меѓу Македонија и Грција


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


И славниот холивудски актер Расел Кро на својот профил на Твитер си го кажа својот став во врска со веста за договорот за решавање на деценискиот спорт за името меѓу Македонија и Грција.

„Случајни мисли од Фиренца,

jа сакам Грција,

ја сакам Македонија,

се надевам дека се ќе биде во ред“ – напиша тој.

Педесет и четигодишнот актер во моментов престојува во Италија, минатата недела беше во Рим на проекција на филмот „Гладијатор“ и рече дека тоа е неговот прво гледање на филмот откако е премиерно прикажан.